Softec posilňuje v oblasti bankovníctva – do najužšieho vedenia menoval Martina Petriščáka, skúseného manažéra, ktorý predtým pôsobil vo VÚB aj Accenture.

30. marca 2022
Bratislava/Praha, 30. marca 2022 – Významná konzultačno-softvérová skupina SOFTEC dnes oznámila personálnu zmenu. V jeho najužšom vedení bude po novom, ako riaditeľ bankovej divízie pôsobiť Martin Petriščák. Do firmy prináša bohaté skúsenosti nielen z oblasti bankovníctva (VÚB Banka), ale aj z telekomunikácií (Accenture).

Vo VÚB banke postupne prešiel rôznymi pozíciami od architekta, cez manažéra až k pozícii, v ktorej zodpovedal za vývoj inovácií a tzv. bankových front-endov. V rámci Accenture sa naopak podieľal na implementácii kľúčových systémov v Európe, ale aj na iných kontinentoch.

Technológie sú jeho veľkým koníčkom v práci, ako aj mimo nej. Verí, že vzhľadom na svoje skúsenosti rozumie najnovším technologickým výzvam, ktoré nás čakajú. Vo svojej pozícii by sa rád zameral na niekoľko oblastí – rast bankovej divízie, získanie nových talentov, ale aj rozvoj inovatívnych technológií u klientov a prehĺbenie vzťahov s dlhoročnými klientmi. Vo voľnom čase rád varí, číta, hrá stolné alebo video hry. Okrem toho sa tiež venuje golfu.

Peter Morávek, výkonný riaditeľ SOFTEC Group, to komentuje slovami: „Veľmi ma teší, že na palube Softecu môžeme privítať takú posilu, akou je Martin Petriščák. Jeho skúsenosti nám výrazne pomôžu s projektami digitálnej transformácie, o ktoré dnes prejavujú zákazníci najväčší záujem.“

Riešenia a služby skupiny dnes využívajú klienti v deviatich krajinách strednej a východnej Európy. K tým najvýznamnejším patria skupiny VIG, Raiffeisen, Generali, KBC alebo Orange.