Softec dodal PARTNERS GROUP SK nový klientsky portál pre 67 000 klientov s investičnými zmluvami

09. novembra 2020

Bratislava, 9. november 2020 – Technologická spoločnosť Softec zrealizovala pre PARTNERS GROUP SK online nástroj určený pre ich klientov s investičnými zmluvami. PARTNERS PORTAL poskytuje prístup k informáciám o portfóliu aktívnych investičných zmlúv, o zmluvnej dokumentácii a o priradenom sprostredkovateľovi. Je priamo integrovaný na investičné partnerské spoločnosti spolupracujúce s PGSK. Klient tak získa aktuálne, real-time informácie o stave a detaile svojho investičného portfólia. Po pilotnom testovaní je riešenie práve v týchto dňoch uvedené do prevádzky.

Klienti PARTNERS GROUP SK (PGSK) s investičnými zmluvami museli doteraz všetky svoje zmluvy a aktíva sledovať na webových portáloch partnerských spoločností. Od novembra je vďaka spolupráci so spoločnosťou Softec k dispozícii moderná responzívna webová aplikácia, ktorá klientom umožňuje s ňou pohodlne pracovať aj na mobilných zariadeniach (smartfóny, tablety, notebooky).

Klientsky portál umožňuje jednoduchý prístup klientov PGSK k informáciám o svojom portfóliu aktívnych investičných zmlúv, zmluvnej dokumentácii, priradenom sprostredkovateľovi vrátane možnosti hodnotenia spokojnosti, ako aj o všetkých akciách a novinkách spoločnosti.

Klient tak na jednom mieste získa prehľad o počte aktívnych zmlúv, hodnote svojich investícií či výške pravidelnej mesačnej investície. K dispozícií má aj investičnú kalkulačku, ktorá mu vypočíta očakávanú výšku hodnoty investície (pri definovaných parametroch výška mesačnej investície a doby investície), pokiaľ by sa rozhodol využiť ponúkané investičné riešenia. Naviac môže využiť i ďalšie kalkulačky a to úverovú, dôchodkovú, a na výpočet sporenia.

Pre lepší používateľský zážitok majú klienti k dispozícii tzv. párovanie účtu – s možnosťou prihlasovať sa do portálu pomocou účtov Facebook alebo Google. V prípade, že používateľ už je na svojom zariadení prihlásený cez Google alebo Facebook, dôjde k automatickému spárovaniu po kliknutí na vybraný prepínač.

Peter Varga, riaditeľ divízie poisťovacích a maklérskych systémov firmy Softec upresňuje: „Som rád, že Softec týmto riešením prispel k zvýšeniu úrovne služieb pre klientov PARTNERS GROUP SK. Pridanou hodnotou je okrem jednoduchého prístupu ku svojim zmluvám aj možnosť plánovať pomocou kalkulačiek a porovnať rôzne produkty. V úvodnej fáze bol projekt zameraný na investičné portfólio klientov, do budúcna však bude pokračovať integrácia aj na ďalšie partnerské spoločnosti z portfólia PGSK.“

Portál je k dispozícii na stránkach PARTNERS GROUP SK.

Kontakt pre média:
Pavel Šafránek
PR Consultant
SK: 421 944 372 468
CZ: 420 606 721 872
e-mail: ps@pavelsafranek.cz