Softec dosiahol najvyššie konsolidované tržby v histórii (20,8 milióna eur). Výrazný nárast nastal najmä v Česku (o 18%).

02. marca 2018

Bratislava / Praha, 1. marca 2018 – Skupina Softec dnes oznámila, že v minulom roku dosiahla najvyššie konsolidované tržby v histórii vo výške 20,8 milióna eur. Najviac sa skupine darilo v Českej republike, kde narástla o 18%. Za úspechom stoja predovšetkým nové projekty vo finančnom sektore (napr. V Českej poisťovni, ČSOB, ČMSS alebo Komerčnej poisťovni), diverzifikácia portfólia a celkový priaznivý ekonomický vývoj.

Pavel Doležal, riaditeľ pre Českú republiku, k tomu dodáva: “Minulý rok bol pre nás veľmi úspešný. Klientom sme dodali rad nových riešení, napr. v oblasti podpory predaja, obsluhy zákazníkov a regulácií. Začíname byť vnímaní ako atraktívny zamestnávateľ – aj preto sa nám podarilo rozšíriť našu pobočku o 30% nových zamestnancov. Verím, že v tomto roku bude tento trend ďalej pokračovať. Už teraz zvažujeme prípadné sťahovanie do väčších priestorov.

Skupina mala ku koncu minulého roka 350 zamestnancov a pôsobila v 4 mestách: Bratislave, Prahe, Žiline a Prievidzi. Práve posledné dve menované mestá chce skupina v novom finančnom roku výrazne posilniť. Jej riešenia a služby dnes využívajú klienti v 9 krajinách strednej a východnej Európy. K tým najvýznamnejším sa radia skupina VIG, Generali, Raiffeisen, Orange alebo KBC.

Softec

Je poprednou konzultačno-softvérovou spoločnosťou, ktorej služby využívajú klienti v deviatich krajinách strednej a východnej Európy. Jedná sa predovšetkým o poradenstvo v oblasti informačných systémov, analýzy, návrhov a vývoja komplexných IT riešení a systémovej integrácie. Medzi kľúčových zákazníkov patria významné banky, poisťovne, inštitúcie verejnej správy a telekomunikačné firmy. V roku 2017 získal Softec ocenenie Diamant slovenského biznisu a umiestnil sa na 3. mieste v kategórii najlepšie zdravo rastúce firmy v Bratislavskom kraji. Viac na www.softec.sk .

Kontakt pre médiá:

Pavel Šafránek
PR consultant
mobil SK: +421 944 372 468
mobil CZ: +420 606 721 872

e-mail: pavel.safranek@softec.sk
e-mail: ps@pavelsafranek.cz