Softec dosiahol najvyššie konsolidované tržby v histórii. Do vedenia vymenoval dvoch nových riaditeľov – pre Česko a sektor telekomunikácií.

09. marca 2017

Bratislava/Praha, 9. marca 2017 – Skupina Softec dnes oznámila, že dosiahla v minulom roku najvyššie konsolidované tržby vo svojej histórii. Prvýkrát prekonala hranicu 20 miliónov eur (konkrétne 20,6), čo predstavuje medziročný nárast o viac než 18 %. Za úspechom stoja predovšetkým nové domáce a zahraničné projekty v oblasti poisťovníctva, bankovníctva a finančného poradenstva (napr. biometrického podpisovania). Počet pracovníkov v minulom roku stúpol na 300. Okrem toho oznamuje dve dôležité personálne zmeny – novým riaditeľom pre Českú republiku sa stáva Pavel Doležal, telekomunikácie bude mať v skupine po novom na starosti Stanislav Marosz. 

Nárast obratu bol v minulom roku výrazný najmä v poisťovníctve a finančnom poradenstve, kde sú zákazníkmi Softecu súkromné tuzemské a medzinárodné spoločnosti. Teritoriálne išlo ako o Česko a Slovensko, tak aj o blízke zahraničie. V službách pre verejný sektor si skupina udržala úroveň obratu z predchádzajúceho roku. Svojimi výsledkami tak potvrdila i v roku 2016 postavenie významného poskytovateľa softvérových riešení a konzultačných služieb. Vo svojich projektoch kládla dôraz na optimalizáciu procesov, inovatívnosť riešení a prínos pre klientov.

 Peter Morávek, výkonný riaditeľ skupiny: „Prioritou pre ďalšie obdobie zostane i naďalej pomoc našim zákazníkom pri digitálnej transformácii, a to prostredníctvom našich inovatívnych riešení, ako aj prenos našich skúseností a riešení do českého a rakúskeho finančného sektoru, ktoré čaká celý rad regulácií v podobe EU smerníc PSD2, IDD alebo GDPR. Spolu s tým očakávam i ďalší rast našej spoločnosti.“

Skupina mala ku koncu minulého roku 300 pracovníkov a pôsobila v 4 mestách: Bratislave, Prahe, Žiline a Prievidzi. Jej riešenia a služby dnes využívajú klienti v 16 krajinách strednej a východnej Európy. K najvýznamnejším aktuálne patria zákazníci zo skupiny VIG, Generali, Raiffeisen, Orange alebo KBC.

Okrem toho dochádza k dvom dôležitým personálnym zmenám. Novým riaditeľom pre Českú republiku sa stal Pavel Doležal, ktorý pôsobil 13 rokov v popredných technologických a finančných spoločnostiach (napr. Komerční banka). Jeho úlohou bude posilniť značku Softec na českom trhu. Je absolventom Ekonomickej fakulty VŠB v Ostrave, odbor financie. Medzi jeho záľuby patrí hlavne cyklistika, kde o. i. zastáva i post rozhodcu. Naproti tomu Stanislav Marosz, nový riaditeľ divízie telekomunikačných systémov, pracoval pred nástupom do Softecu 11 rokov vo finančnom a poradenskom biznise (Accenture). Je absolventom Fakulty matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave, odbor fyzika-manažment.

Softec

Je významnou konzultačno-softvérovou spoločnosťou, ktorej služby využívajú klienti v šestnástich krajinách strednej a východnej Európy. Jedná sa predovšetkým o poradenstvo v oblasti informačných systémov, analýzu, návrh a vývoj komplexných IT riešení, systémovú integráciu alebo outsourcing. Medzi jej kľúčových zákazníkov patria významné banky, poisťovne, inštitúcie verejnej správy a telekomunikačné firmy. V roku 2015 získala dve významné ocenenia s projektom e-služieb pre občanov – a to hlavnú Cenu Rádia Slovensko za najprínosnejší IT projekt v štátnej správe a Cenu ITAPA za tretie miesto v kategórii Nové služby. V súčasnosti má na Slovensku a v Česku 300 pracovníkov. Viac na www.softec.sk.

Kontakt pre média:

Pavel Šafránek
PR Consultant
SK: 421 944 372 468
CZ: 420 606 721 872
e-mail: pavel.safranek@softec.sk