Softec plánuje investovať do inovácií 10 % z výnosov – najmä do digitalizácie finančného sektoru, BigData a umelej inteligencie.

10. mája 2018

Bratislava/Praha, 10. mája 2018 – Spoločnosť Softec plánuje na inovácie vyčleniť každoročne 10 % zo svojich čistých výnosov. Zmieňovaný ciel chce dosiahnuť do roku 2020. Tento rok už navýšila prostriedky určené pre konkrétne inovačné zámery o pol milióna eur. Ďalšie prostriedky sú určené na rozvoj a overenie nových nápadov zamestnancov v divíziách.

 Spoločnosť chápe túto investíciu ako dôležitú súčasť strategickej podpory inovácií, ktorá umožní rozvíjať nápady naprieč celou organizáciou a organicky integrovať inovácie do portfólia produktov a služieb. V tejto chvíli už vzniká zoznam projektov, ktoré budú touto formou podporené

David Šefčík, riaditeľ pre inovácie, hovorí: „Snažíme sa podporovať inovačnú kultúru v rôznych oblastiach nášho podnikania tak, aby zamestnanci mali možnosť rozvíjať a overovať svoje nápady. Sústredíme sa na vybrané kľúčové oblasti ako je digitalizácia finančného sektoru, Big Data, dátová analytika či umelá inteligencia, s tým, že časť prostriedkov je určená aj na mzdy pre nových kolegov, ktorí sa inováciám budú intenzívne venovať.“

Softec plánuje tieto investície uvoľňovať postupne podľa potreby. Súčasťou stratégie je aj cieľ do produktov a služieb integrovať inovácie tretích strán, t.j. partnerov, start-upov a univerzít. Ako tvrdí D. Šefčík, inovácie firma vníma nielen ako príležitosť pre zlepšenie produktov a služieb, ale aj ako dôležitý motivačný faktor pre súčasných aj budúcich zamestnancov.

Softec

Je poprednou konzultačno-softvérovou spoločnosťou, ktorej služby využívajú klienti v deviatich krajinách strednej a východnej Európy. Jedná sa predovšetkým o poradenstvo v oblasti informačných systémov, analýzy, návrhov a vývoja komplexných IT riešení a systémovej integrácie. Medzi kľúčových zákazníkov patria významné banky, poisťovne, inštitúcie verejnej správy a telekomunikačné firmy. V roku 2017 získal Softec ocenenie Diamant slovenského biznisu a umiestnil sa na 3. mieste v kategórii najlepšie zdravo rastúce firmy v Bratislavskom kraji. V súčasnosti má na Slovensku a v Česku 350 zamestnancov. Viac na www.softec.sk.

Kontakt pre médiá:
Pavel Šafránek, PR Consultant
mobil SK: +421 944 372 468
mobil CZ: +420 606 721 872
e-mail: pavel.safranek@softec.sk
e-mail: ps@pavelsafranek.cz