Softec posilňuje na poli medzinárodných projektov – do pozície jedného z riaditeľov menoval skúseného Petra Tandlicha.

12. marca 2019

Praha/Bratislava, 12. marca 2019 – Softec v týchto dňoch menoval nového riaditeľa divízie medzinárodných poisťovacích systémov. Stal sa ním Peter Tandlich, ktorý má 15 ročné skúsenosti s riadením veľkých medzinárodných projektov. V Softecu bude mať na starosti kľúčového zákazníka Vienna Insurance Group, konkrétne rozvoj, transformáciu a dodávku poistného systému do šiestich krajín Európy (Poľsko, Srbsko, Maďarsko, Chorvátsko, Čierna Hora, Lichtenštajnsko). 

Peter Tandlich má bohaté skúsenosti z  rôznych odvetví (IT, telekomunikácií, dopravy a energetiky) i odlišných prostredí a kultúr. Okrem Slovenska a Česka pôsobil tiež v Nemecku, Spojených arabských emirátoch, Kongu či Ugande. Svoje menovanie komentuje slovami: „Do Softecu si prinášam skúsenosti z náročných medzinárodných projektov, podieľal som sa na transformáciách aj rozjazde nových a verím, že všetko, čo som sa na nich naučil, bude prínosom pre Softec aj našich klientov.“

Softec_Peter Tandlich

Je absolventom Prešovskej univerzity a britskej Open University, kde získal titul MBA.

Softec

Je popredná konzultačno-softwarová spoločnosť, ktorej služby využívajú klienti v deviatich krajinách strednej a východnej Európy. Jedná sa predovšetkým o poradenstvo v oblasti informačných systémov, analýzu, návrh a vývoj komplexných IT riešení, systémovú integráciu alebo outsourcing. Medzi kľúčových zákazníkov patria významné banky, poisťovne, inštitúcie verejnej správy a telekomunikačné firmy. V roku 2012 sa na Slovensku stala IT firmou roka, o päť rokov neskôr získala ocenenie Diamant slovenského biznisu, keď sa umiestnila na 3. mieste v kategórii Zdravo rastúce firmy v Bratislavskom kraji. Minulý rok zvíťazila v súťaži IT projekt roka s biometrickou identifikáciou pre Tatra banku. V súčasnej dobe má na Slovensku a v Česku 400 zamestnancov. Viac na www.softec.sk.

Kontakt pre médiá:

Pavel Šafránek, PR Consultant
mobil SK: +421 944 372 468
mobil CZ: +420 606 721 872
e-mail: pavel.safranek@softec.sk
e-mail: ps@pavelsafranek.cz