Softec sa stal technologickým partnerom Bankovej identity

21. apríla 2021

Praha, 21. apríla 2021 – Softvérová spoločnosť Softec sa dnes stala jedným z technologických partnerov nedávno založenej spoločnosti Banková identita a.s., v ktorej sú združené českej banky, ktoré majú záujem poskytovať svojim zákazníkom tzv. Službu BankID (teda elektronickú identifikáciu fyzických osôb).

Spoločnosť sa oblasti digitálnej identity venuje dlhodobo ako v oblasti overovania identity, tak elektronického podpisu, naprieč rôznymi kanálmi.

„BankID vhodne doplní a rozšíri nami ponúkané metódy overenia a podpisu našim klientom a ich zákazníkom,“ dopĺňa Jozef Trojánek, expert na bankovníctvo v Softecu.

Riešenia a služby skupiny dnes využívajú klienti v deviatich krajinách strednej a východnej Európy. K tým najvýznamnejším patrí skupiny VIG, Raiffeisen, Generali, KBC alebo Orange.

Spoločnosť Banková identita poskytuje službu BankID, teda službu elektronickej identifikácie fyzických osôb so širokou škálou použitia ako je prihlasovanie, overovanie, podpisovanie alebo napríklad odovzdávanie KYC údajov. Viac na www.bankid.cz.

Kontakt pre médiá:

Pavel Šafránek
PR Consultant
+420 606 721 872
pavel.safranek@softec.sk