Softec súčasťou prelomovej inovácie vo finančnom sektore

02. augusta 2018

Bratislava, 2.8.2018 Tatra banka, ktorá je dlhodobo najinovatívnejšou bankou na Slovensku, si vybrala spoločnosť Softec ako partnera v prelomovom projekte z oblasti digitálneho bankovníctva.

Cieľom projektu bolo zabezpečiť zaručené overenie nového klienta na základe biometrických znakov jeho tváre za účelom založenia osobného účtu, a to bez jeho fyzickej prítomnosti na pobočke banky (tzv. digitálny onboarding klienta). Softec prepojil svet najmodernejšej umelej inteligencie so slovenským bankovníctvom a priniesol nový spôsob identifikácie osôb od firmy Innovatrics do sveta financií. Po období tvrdej práce si už niekoľko týždňov môžu klienti Tatra banky z pohodlia domova odkiaľkoľvek vo svete a v akomkoľvek čase otvoriť účet alebo vziať spotrebný úver. A to všetko ihneď, bez čakania, v priebehu niekoľkých minút. Ide o prvý projekt svojho druhu na Slovensku a v Čechách a dovolíme si tvrdiť, že aj v celosvetovom meradle. Jeho jedinečnosť spočíva najmä v spojení biometrie a služieb verejnej správy v komerčnom sektore, konkrétne Registra fyzických osôb a dokladov. Podľa posledných prieskumov až 30% z celkového množstva novootvorených účtov a viac ako 50% v cieľovej skupine študentov je vytvorených pomocou digitálneho onboardingu.

Peter Ivanka, senior manager: ,,Sme hrdí na to, že dokážeme pracovať s prelomovými inováciami  a v spolupráci s našimi partnermi ich implementovať v praxi. V konečnom dôsledku tak prinášame inovácie priamo k bežným ľuďom a uľahčujeme im život. Spoločnými silami sa nám spolu s Innovatrics a Tatra bankou výrazne podarilo zjednodušiť prístup klientov k bankovým službám. Teší nás, že pomáhame meniť prístup k získavaniu nových klientov. Digitálny onboarding sa však netýka len finančného sektora, ale aj poisťovníctva, telekomunikácií, verejnej správy a mnohých ďalších oblastí.’’

Kontakt pre médiá:
Pavel Šafránek, PR Consultant
mobil SK: +421 944 372 468
mobil CZ: +420 606 721 872
e-mail: pavel.safranek@softec.sk
e-mail: ps@pavelsafranek.cz