Softec vyhral IT Projekt roka 2018 s ojedinelým biometrickým riešením

05. októbra 2018

Bratislava, 5. októbra 2018 – Spoločnosť Softec získala ocenenie IT Projekt roka za svoj projekt biometrickej (tvárovej) identifikácie klienta bez jeho fyzickej prítomnosti pre Tatra banku. Stalo sa tak 4. októbra na 18. ročníku IT GALA, kde Digital Visions, vydávateľ magazínu PC Revue, vyhlásil takzvané slovenské ‘’IT Oskary’’ za rok 2018.

 Víťazný projekt FaBiS, alebo Facial Biometry Service, teda služba pre overenie tvárovej biometrie je prvý svojho druhu na Slovensku aj v Českej republike. Použitá technológia umožňuje banke získať nového klienta bez toho, aby musel navštíviť pobočku a zároveň klient si môže z akéhokoľvek miesta na svete založiť účet či dokonca požiadať o úver. Úspech tohto inovatívneho riešenia tkvie v technológii čítania a vyťaženia osobných údajov z občianskeho preukazu, porovnania ‘’selfie’’ s tvárou na občianskom preukaze a tzv. liveness check čiže overením živosti človeka. Jeho jedinečnosť spočíva v spojení biometrie a služieb verejnej správy v komerčnom sektore, konkrétne Registra fyzických osôb a evidenčnými.

Peter Morávek, výkonný riaditeľ Softec: ,,Ocenenie IT Projekt roka sme získali druhýkrát. Teší ma, že to bolo práve za takto prelomový a inovatívny projekt, ktorý vznikol tu, na Slovensku. Bez tvrdej práce ľudí by sa to nepodarilo. Patrí im poďakovanie, podobne ako Tatra banke, ktorá nám dáva dôveru. Verím, že táto cena ešte viac prehĺbi naše partnerstvo a potvrdí našu pozíciu inovačného lídra IT trhu.’’

 Využitie tvárovej biometrie na získavanie nových zákazníkov má potenciál aj pre poisťovníctvo, telekomunikácie aj verejnú správu. Klientom uľahčuje komunikáciu so spoločnosťou a firmám šetrí náklady a čas.

 Softec

Je poprednou konzultačno-softvérovou spoločnosťou, ktorej služby využívajú klienti v deviatich krajinách strednej a východnej Európy. Jedná sa predovšetkým o poradenstvo v oblasti informačných systémov, analýzy, návrhov a vývoja komplexných IT riešení a systémovej integrácie. Medzi kľúčových zákazníkov patria významné banky, poisťovne, inštitúcie verejnej správy a telekomunikačné firmy. V roku 2018 získal Softec ocenenie IT projekt roka za projekt biometrickej identifikácie bez fyzickej prítomnosti klienta. V súčasnosti má na Slovensku a v Česku takmer 400 zamestnancov. Viac na www.softec.sk.

Kontakt pre médiá:
Pavel Šafránek, PR Consultant
mobil SK: +421 944 372 468
mobil CZ: +420 606 721 872
e-mail: pavel.safranek@softec.sk
e-mail: ps@pavelsafranek.cz