Softec vytvoril nový pobočkový systém pre RB na podporu obsluhy klienta. Ušetrí dve tretiny času.

14. decembra 2020

Praha / Bratislava, 2. decembra 2020 – Slovenská pobočka technologickej spoločnosti Softec vytvorila pre Raiffeisenbank nový pobočkový systém, ktorý výrazne zjednodušuje a zrýchľuje založenie klientov i účtov nových retailových klientov. Ušetriť by mal až dve tretiny času. Raiffeisenbank je tak vďaka novému systému jednou z mála bánk, ktorá klienta na pobočke obslúži v relatívne krátkej dobe.

Systém s názvom UNIFEM (Unified Front End) umožňuje založiť nový účet vrátane karty, internetbankingu, alebo prechodu od inej banky pre klienta do 15 minút, čo je tretina času oproti minulosti, kedy sa na tú istú operáciu využívalo niekoľko systémov. Pomocou tohto pobočkového systému je v súčasnosti založených 95% nových osobných klientskych účtov Raiffeisenbank.

„UNIFEM funguje na všetkých pobočkách Raiffeisenbank v Českej republike. Moderné prostredie nového systému je natoľko intuitívne a prívetivé, že ho zvládne obslúžiť aj nováčik bez zaškolenia. „komentuje výhody nového systému Josef Trojánek, Senior Manager spoločnosti Softec.

„Vzhľadom k tomu, že prostredie je veľmi jednoduché a ľahko sprevádza obchodníka celým procesom bez potreby manuálov, systém je bankármi veľmi pozitívne hodnotený. Pochvaľujú si tiež prínos v podobe výrazného skrátenia servisného času pri zadávaní údajov do systému a technického zakladania účtu, „dopĺňa Michael Tintěra, manažér pobočkových systémov Raiffeisenbank.

K dosiahnutiu vysokej kvality práce a rýchlosti doručenia nového systému pomohla interaktívna práca tímu Softec, výborná súhra s interným tímom Raiffeisenbank, a tiež využitie väčšiny metód agilného riadenia. Spoločnosť Softec začala s vývojom tohto nástroja v júni 2018, v niekoľkých vlnách bol systém postupne rozširovaný a počas marca a apríla 2020 úspešne spustený na všetkých pobočkách.

Kontakt pro média:
Pavel Šafránek
PR Consultant
mobil CZ: +420 606 721 872
mobil SK: +421 944 372 468
e-mail: ps@pavelsafranek.cz