Spoluvlastní veľkú IT firmu a jeho fotky vyhrávajú prestížne súťaže

09. januára 2019

Už takmer štyri roky je jedným zo siedmich spolumajiteľov IT spoločnosti Softec, ktorá je na trhu 29 rokov. Na Slovensku má na starosti biznisové poradenstvo naprieč rôznymi sektormi a v Česku je zodpovedný za všetky aktivity spoločnosti.

Alexander Rehorovský

Vo voľnom čase sa venuje fotografovaniu čiernobielych fotografických cyklov. V prestížnej súťaži Slovak Press Photo získal vlani 2. miesto v kategórii Každodenný život za cyklus Jedno leto pred sto rokmi, tento rok v rovnakej súťaži vyhral v kategórii Dlhodobý dokument s projektom Hľadanie vnútorného ticha. Pre TREND hovorí nielen o svojej záľube vo fotografovaní, ale aj o tom, ako vo firme prijímajú rozhodnutia, čo drží jej 400 zamestnancov pohromade či ako sa im spolupracuje so štátom.

Ako ste sa dostali k fotografovaniu?

Mal som asi tridsať rokov, keď mi manželka darovala na narodeniny digitálny fotoaparát netušiac, že to bude prvý kus z neskoršej veľkej zbierky. Začal som sa fotením zaoberať čoraz hlbšie. Veľa ma naučili najmä rôzne workshopy a fotografické knihy. Ani nie tak monografie či retrospektívy, ale skôr konkrétne projekty autorov, kde som mohol vidieť, ako o tvorbe cyklu premýšľať. K digitálu neskôr pribudol prvý mechanický fotoaparát na klasický film – Olympus OM-2 a potom mnohé ďalšie. Fotografoval som najskôr na cestách po svete, neskôr som si začal miesta cielene vyberať. Je ťažké fotografovať napríklad vo vlastnom meste, človek v známom prostredí často prestáva vidieť podstatu vecí.

Viac v článku na trend.sk

Autorka: Peter Scherhaufer

Zdroj: trend.sk, 5.1.2019, 19:00 (rubrika Enjoy)