Aspiring Software Analyst Platform: Softskills a Hardskills analytika v praxi

Študuješ v poslednom ročínku na VŠ, nevieš lietať, kladivkom akurát tak pribíjaš klince a okuliare nosíš preto, lebo ich potrebuješ a nie aby si zakryl svoju identitu?

Nebaví ťa programovanie a myslíš si, že softvérového analytika môže robiť iba superhrdina?

Máš pocit, že na prácu IT analytika potrebuješ mať 60 rokov skúseností a prax z Wakandy?

Práve pre teba sme pripravili druhú sériu online workshopov ASAP Volume 2 (Assimilating Superheroes and… ale nie, je to predsa Aspiring Software Analyst Platform 🙂).

Workshop ASAP Volume 2: Softskills a Hardskills analytika v praxi

  • Rád/rada všetko analyzuješ?
  • Okrem pripomienkovania, hľadáš aj riešenia?
  • Premýšľaš, čo má taký softvérový analytik vlastne na starosti a aký by mal byť?
  • Chceš si vyskúšať riešenie reálneho analytického zadania z praxe?

Naši kolegovia Zuzka Cukerová a Bence Ligárt ti na reálnych príkladoch predstavia úlohu softvérového analytika a porozprávajú viac o tom, ako sa oni k tejto práci dostali.

Na záver ťa čaká panelová diskusia s Ľuborom Šešerom – skúseným IT analytikom s 30-ročnou praxou v bankách a poisťovniach, ktorý okrem iného prednáša predmet Aplikačné architektúry softvérových systémov na FIIT a FMFI a napísal dve vysokoškolské učebnice, z ktorých si sa možno aj ty učieval, alebo stále učíš :).

Workshop sa uskutoční 8. februára 2022 od 15:00 online.
Ak sa chceš dozvedieť viac a zúčastniť sa tohto online workshopu, vyplň formulár nižšie a my sa ti ozveme.

Keďže ide o workshop, kde sa bude aj pracovať v tímoch, počet miest je obmedzených na max 20 účastníkov a kritériom výberu bude tvoja motivácia a potenciál. Najlepší účastníci tejto analytickej platformy získajú platenú analytickú stáž v rámci našej Akadémie a následne prácu na reálnych projektoch v bankách a poisťovniach s mentoringom od Ľubora a Bencého. 

Čo hovoria na predchádzajúce ASAPy naši súčasní kolegovia?

„Čo sa týka workshopu, tak to bola super ukážka toho ako analytik pracuje a čo obnáša práca analytika. Taktiež boli dobré pohlady jednotlivých analytikov na ich prácu a ich prvotná cesta k tomuto jobu. Najviac sa mi páčila interaktívna časť, kde si mohli účastníci na vlastnej koži vyskúšať prácu analytika.
Na práci v Softecu sa mi veľmi páči priateľská atmosféra, nezažil som zatiaľ nikoho, kto by sa neprihovoril alebo by sa na mňa mračil 😃.  Taktiež OpenOffice, kde má človek pocit, že sú si všetci rovní a môže sedieť v podstate aj pri svojom nadriadenom.“
Marek, junior analytik

„ASAP workshop hodnotím ako veľmi dobrú príležitosť zistiť čo všetko zahŕňa práca analytika a tiež možnosť vyskúšať si na praktických úlohách rôzne aktivity, ktoré analytik vykonáva. Momentálne som v Softecu už piaty mesiac a na mojej práci analytika sa mi páči práve to, že sú to rôznorodé aktivity a všetci v Softecu sú priateľskí a ochotní s čímkoľvek pomôcť.“
Karin, junior analytička

„Workshopy ASAP hodnotím pozitívne, dali mi pohľad na inú stránku IT mimo programovania. Dozvedel som sa kto sú IT analytici a čo robia. Nakoniec som začal pracovať v Softecu ako programátor.“
Andrej, junior programátor

Mám záujem zúčastniť sa workshopu ASAP