spolu tvoríme budúcnosť technológií a inovácií

Buď súčasťou našich komunít a využi silu spolupráce a inšpirácie. Naši ľudia sú hnacou silou za revolúciou technológií.

Komunity expertných centier

Komunity v SOFTECU vytvárajú pre ľudí priestor:

 • Realizovať idey v oblasti rozvoja technológií a metodík
 • Zdieľať skúsenosti naprieč firmou
 • Úspešne tieto idey zaviesť do života a chodu firmy

Vďaka ľuďom a komunitám sme na tepe deja a témy ako DevOps, Cloud, Microservise alebo Agile sme si overili už v Early Adopters fázach. V čase, keď sa stanú mainstreamom, už máme cenné skúsenosti, ktoré zvyšujú našu konkurencieschopnosť.

Úspechy komunít

 • Kontajnerizácia a OpenShift​

  Členovia DevOps komunity sú veľkými nadšencami automatizácie. S príchodom kontajnerov a technológií ako Docker vnímali ich potenciál v budúcnosti a svojím nadšením a snahou zaviedli do prevádzky orchestračné platformy ako DC/OS alebo dnes Openshift.

 • FutureIT

  Nadšenie z moderných prístupov k IT občas narazí na reálne použitie. Preto komunita architektov cítila potrebu pomenovať princípy pre moderné, ale dlhodobo udržateľné IT, ktoré sme nazvali FutureIT. FutureIT je postavené na 4. pilieroch decentralizovanej mikroservisnej aplikačnej architektúry. Vyžaduje automatizáciu a DevOps mindset, cloud native platformu pre beh aplikácií a agilný prístup riadenia dodávky SW so zameraním na dodávanú pridanú hodnotu.​

 • Architektúry IS a Cloud Native na MatFyz​

  Nadšene rozprávať v internej komunite o moderných architektúrach a o tom, čo všetko by mohli prieniesť je ľahké. Povýšiť to však aj na akademickú úroveň a schopnosť prezentovať názory v externom prostredí už vyžaduje reálne a podložené skúsenosti. Sme hrdí na to, že aj v tomto smere sa nám podarilo uspieť a pomôcť v kvalite vzdelávania na univerzite.​

"Komunity nám umožňujú prekračovať hranice divízií a vytvárať silné vzťahy, ktoré nám pomáhajú dosahovať vynikajúce výsledky. Spolu sme silnejší a spoločne tvoríme budúcnosť technológií.​"

Miro VladárHead of Software Delivery Competence Center

"Komunita testovanie, ktorú vediem, nie je len o zdieľaní odborných vedomostí, skúseností a nápadov. Testovanie vnímam viac ako len povolanie, je to pre mňa životný štýl, ktorý pomáha vyhľadávať kvalitu vo všetkých aspektoch našich životov.​​"

Martina KádiováTester

"Priestor, ktorý som využil pri tvorbe dlhodobo udržateľného FutureIT mi priniesol možnosť vytvoriť si ucelený prehľad o moderných prístupoch a technológiách.​"

Peter GrecSoftware Architect

Život komunít

Odborné komunity

15 odborných komunít, ktoré sa venujú technickým a metodickým témam.

Prezentácie

Komunity organizujú viac ako 70 interných firemných prezentácií ročne.

Idey a skúsenosti

Ročne venujeme 5000 man-dayov implementácii nápadov a zdieľaniu skúseností.

Nevidíš svoju vysnívanú pozíciu?

A predsa by si chcel/a byť súčasťou SOFTEC tímu? Pošli nám svoj životopis spolu s motivačným listom a opisom pracovnej pozície. Budeme ťa informovať, čo ďalej!