Novinky05 Feb 2024

SOFTEC ako prvý ponúka kvalifikovaný podpis rýchlo a lacno na diaľku, na pobočke, kdekoľvek - bez podmienok, bez predchádzajúcej prípravy, bez nutnosti návštev, bez špeciálneho hardware či ďalších komplikácií

Konzultačno-technologická spoločnosť SOFTEC dnes oznámila, že vytvorila unikátne riešenie, vďaka ktorému dokážu firmy a ich klienti veľmi jednoducho a pri nízkych nákladoch podpísať zmluvy s najvyššou možnou právnou akceptáciou, prostredníctvom tzv. kvalifikovaného elektronického podpisu klienta s kvalifikovanou časovou pečiatkou. Toto riešenie zodpovedá najnovšej platnej legislatíve EÚ (eIDAS), a naviac je užívateľsky prívetivé. Unikátnosť spočíva v tom, že kvalifikovaný podpis je možné vykonať bez predchádzajúcej prípravy, bez nutnosti návštevy klientov na pobočke a bez ďalších obmedzujúcich či procesne náročných podmienok, aké zvykli byť pri použití kvalifikovaného elektronického podpisu bežné. Nie je k nemu potrebný žiaden špeciálny hardware, žiadne dodatočné heslá ani úkony. Stačí využiť súčasné možnosti, ktoré ponúka napríklad biometria tváre za použitia dokladu totožnosti, prípadne rôzne smart kľúče. Riešenie umožňuje dodržanie písomnej formy uzatváranej dohody so zabezpečením identifikácie podpisujúceho klienta, napríklad spotrebiteľa. Podľa dostupných informácií je SOFTEC prvou firmou v stredoeurópskom regióne, ktorá prichádza s týmto riešením. 

Zmienené riešenie vychádza z osvedčenej kontraktačnej platformy NFINITY, služby SaaS pre overovanie totožnosti a podpisovanie zmlúv online, ktorá je určená bankám, mobilným operátorom, poisťovniam, ale aj realitným spoločnostiam, maklérom či poskytovateľom sieťových služieb.   

Libor David, Digital Architect spoločnosti SOFTEC, k tomu dodáva: „Vďaka tomuto univerzálnemu riešeniu, ktoré je akceptované naprieč EÚ a ktoré využíva lokálne možnosti, dokážeme preklopiť akýkoľvek obchodný rozhovor našich zákazníkov s ich klientmi do právne záväznej písomnej dohody a to bez ohľadu na to, či rozhovor prebieha osobne alebo na diaľku. Naše riešenie je ekonomicky atraktívne a naviac jeho samotná implementácia trvá maximálne niekoľko týždňov.“   

Po vydaní jednorazového kvalifikovaného certifikátu pre klienta je možné riešenie využiť všade tam, kde sa uplatňuje nariadenie EÚ eIDAS, ktoré sa týka bezpečnej elektronickej komunikácie medzi firmami, občanmi a orgánmi verejnej správy v celej Európskej únii. Funguje ako tzv. digitálny notár, čiže zaznamenáva celý predajný proces.   

Kvalifikovaný elektronický podpis klienta s kvalifikovanou časovou pečiatkou predstavuje najvyšší stupeň elektronického podpisu a digitálneho overovania identity a zatiaľ sa medzi verejnosťou využíva len minimálne (podnikatelia ho používajú napríklad pri podávaní daňových priznaní). Riešenie SOFTEC môže tento trend zvrátiť. O niečo nižšiu úroveň má tzv. zdokonalený elektronický podpis, ktorý využíva zhruba tretina používateľov a ktorý taktiež zabezpečuje písomnú formu podpísanej dohody s klientom. V rámci riešení SOFTECU je možné zdokonalený elektronický podpis využiť vo všetkých prípadoch, kedy stačí o niečo nižšia úroveň overenia a firmy majú záujem mať čo najnižšie náklady. Základnú úroveň podpisu v digitálnom priestore potom predstavuje tzv. jednoduchý podpis, alebo iba „elektronický podpis“. 

Novinky

Ďalšie články

Zobraziť viac

Novinky12. December 2023

PF 2024

Autorkou obrázka je 12-ročná Janette, študentka siedmeho ročníka ZŠ v Piešťanoch. Jej najväčším koníčkom je umenie a kreslenie, ktorému sa odmalička venuje. Janette chodí na výtvarku, je kreatívna v mnohých smeroch a v jej náhradnej rodine, v Centre pre deti a rodiny v Piešťanoch, je veľmi obľúbená a aktívna.

Novinky2. November 2023

SOFTEC získal ďalšiu posilu. Novým riaditeľom marketingu sa stáva Marek Gešo

Významná konzultačno-softvérová spoločnosť SOFTEC dnes oznamuje príchod nového marketingového riaditeľa. Stal sa ním Marek Gešo (48), ktorý do firmy prichádza z Accenture, kde naposledy pôsobil ako riaditeľ marketingu a komunikácie pre sedem krajín strednej a východnej Európy a bol členom európskeho vedenia marketingu a komunikácie. V SOFTECU bude jeho hlavným cieľom posilnenie značky firmy ako preferovaného poskytovateľa technologických služieb a riešení pre popredné firmy a vládne organizácie v regióne a ako atraktívneho zamestnávateľa pre technologických nadšencov.

Novinky5. September 2023

Softec posilňuje na dvoch frontoch. Riaditeľom Softec CZ sa stáva Alexander Paál, telekomunikácie bude riadiť Šimon Skrak.

Významná konzultačno-softvérová skupina Softec dnes oznámila dôležité personálne posilnenie v top managemente. Po novom v ňom budú pôsobiť Alexander Paál a Šimon Skrak. Paál povedie českú pobočku v Prahe, Skrak naopak zastreší rozvoj segmentu telekomunikácií v oboch krajinách. Obaja prinášajú do firmy bohaté skúsenosti z oblasti technology, consultingu a digitálnej transformácie.

Novinky31. July 2023

Slováci sa boja straty súkromia. Chcú hotovosť, hoci prichádza digitálne euro

Prebiehajúce diskusie o podobe digitálneho eura čoskoro dostanú reálnu podobu. Na jeseň by mala byť v európskych inštitúciách totiž prerokovaná nová legislatíva, ktorá určí spôsob jeho zavádzania.