Novinky02 Nov 2023

SOFTEC získal ďalšiu posilu. Novým riaditeľom marketingu sa stáva Marek Gešo

Významná konzultačno-softvérová spoločnosť SOFTEC dnes oznamuje príchod nového marketingového riaditeľa. Stal sa ním Marek Gešo (48), ktorý do firmy prichádza z Accenture, kde naposledy pôsobil ako riaditeľ marketingu a komunikácie pre sedem krajín strednej a východnej Európy a bol členom európskeho vedenia marketingu a komunikácie. V SOFTECU bude jeho hlavným cieľom posilnenie značky firmy ako preferovaného poskytovateľa technologických služieb a riešení pre popredné firmy a vládne organizácie v regióne a ako atraktívneho zamestnávateľa pre technologických nadšencov.

Gešo si prináša viac ako 20-ročné skúsenosti z integrovanej marketingovej komunikácie v odvetví konzultačných a IT služieb. Svoje skúsenosti získal v spoločnosti Accenture, jednej z najhodnotnejších značiek na svete v oblasti IT služieb, kde sa podieľal aj na uvedení značky na slovenský trh. Do firmy nastúpil v roku 1998 ešte ako študent a od roku 2000 zastával rôzne pozície v segmentoch B2B, korporátnej komunikácie a B2C employer brandingu a náborového marketingu.

„SOFTEC považujem za poprednú IT firmu so slovenskými koreňmi a silným etickým kódexom, ktorá klientom z najrôznejších odvetví už viac ako 30 rokov prináša skutočnú hodnotu prostredníctvom technologických služieb a riešení. Zároveň je atraktívnym zamestnávateľom pre viac ako 400 odborníkov. Verím, že sa nám podarí posilniť ďalší rast nielen na českom a slovenskom trhu, ale aj v ďalších európskych krajinách, najmä v Rakúsku, Beneluxe, Balkáne alebo severnej Európe,“ hovorí Gešo.  

Je absolventom Národohospodárskej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave. Vo voľnom čase sa venuje hre na bicie (koncertný hráč Paľo Drapák Bandu). Medzi jeho koníčky patrí aj šport.

Peter Morávek, výkonný riaditeľ SOFTECU, jeho nástup komentuje slovami: „Som rád, že sme získali ďalšiu významnú posilu potvrdzujúcu, že sme atraktívnym zamestnávateľom aj pre expertov s medzinárodnými skúsenosťami. Verím, že nám Marek pomôže rásť v oblasti digitálnych transformácií klientov a naďalej budovať a rozvíjať samotnú značku SOFTEC.“

Riešenia a služby spoločnosti dnes využívajú klienti v šestnástich krajinách strednej a východnej Európy. K tým najvýznamnejším patria skupiny VIG, Erste, Raiffeisen, Generali, KBC, Deutsche Telekom, O2 alebo Orange.

Novinky

Ďalšie články

Zobraziť viac

Softecon21. May 2024

Softecon 2024

Už 21 rokov prináša spoločnosť SOFTEC príležitosť na stretnutie biznis a IT komunity. Témy a rečníkov vyberáme vždy starostlivo tak, aby sme prinášali hodnotný pohľad na aktuálne trendy a zdieľali inšpiratívne príbehy z praxe. Ako už napovedá téma Transformácia: Návrat do budúcnosti, tento rok sa ponoríme do príbehov digitálnej transformácie z rôznych odvetví s pohľadom do minulosti, súčasnosti i budúcnosti.​

Novinky9. April 2024

Darujte vaše 2 % SOFTEC PRO SOCIETY

Občianske združenie SOFTEC PRO SOCIETY založili zástupcovia spoločnosti v roku 2006. Je nepolitickým, neziskovým a dobrovoľným združením občanov a právnických osôb, ktorého cieľom je združovať odborníkov zaoberajúcich sa informatikou, so záujmom o rozvoj tejto disciplíny a so sociálnym cítením. Cieľom združenia je rozvoj vzdelanosti a znalostí v oblasti informatiky a pomoc pri praktickej aplikácii nových informatických poznatkov v praxi. Jedným z cieľov OZ je aj podpora sociálnych, kultúrnych, športových a vzdelávacích aktivít.

Novinky5. February 2024

Kvalifikovaný elektronický podpis rýchlo a lacno na diaľku, na pobočke, kdekoľvek

Konzultačno-technologická spoločnosť SOFTEC dnes oznámila, že vytvorila unikátne riešenie, vďaka ktorému dokážu firmy a ich klienti veľmi jednoducho a pri nízkych nákladoch podpísať zmluvy s najvyššou možnou právnou akceptáciou, prostredníctvom tzv. kvalifikovaného elektronického podpisu klienta s kvalifikovanou časovou pečiatkou. Toto riešenie zodpovedá najnovšej platnej legislatíve EÚ (eIDAS), a naviac je užívateľsky prívetivé. Unikátnosť spočíva v tom, že kvalifikovaný podpis je možné vykonať bez predchádzajúcej prípravy, bez nutnosti návštevy klientov na pobočke a bez ďalších obmedzujúcich či procesne náročných podmienok, aké zvykli byť pri použití kvalifikovaného elektronického podpisu bežné. Nie je k nemu potrebný žiaden špeciálny hardware, žiadne dodatočné heslá ani úkony. Stačí využiť súčasné možnosti, ktoré ponúka napríklad biometria tváre za použitia dokladu totožnosti, prípadne rôzne smart kľúče. Riešenie umožňuje dodržanie písomnej formy uzatváranej dohody so zabezpečením identifikácie podpisujúceho klienta, napríklad spotrebiteľa. Podľa dostupných informácií je SOFTEC prvou firmou v stredoeurópskom regióne, ktorá prichádza s týmto riešením. 

Novinky12. December 2023

PF 2024

Autorkou obrázka je 12-ročná Janette, študentka siedmeho ročníka ZŠ v Piešťanoch. Jej najväčším koníčkom je umenie a kreslenie, ktorému sa odmalička venuje. Janette chodí na výtvarku, je kreatívna v mnohých smeroch a v jej náhradnej rodine, v Centre pre deti a rodiny v Piešťanoch, je veľmi obľúbená a aktívna.