Novinky02 Nov 2023

SOFTEC získal ďalšiu posilu. Novým riaditeľom marketingu sa stáva Marek Gešo

Významná konzultačno-softvérová spoločnosť SOFTEC dnes oznamuje príchod nového marketingového riaditeľa. Stal sa ním Marek Gešo (48), ktorý do firmy prichádza z Accenture, kde naposledy pôsobil ako riaditeľ marketingu a komunikácie pre sedem krajín strednej a východnej Európy a bol členom európskeho vedenia marketingu a komunikácie. V SOFTECU bude jeho hlavným cieľom posilnenie značky firmy ako preferovaného poskytovateľa technologických služieb a riešení pre popredné firmy a vládne organizácie v regióne a ako atraktívneho zamestnávateľa pre technologických nadšencov.

Gešo si prináša viac ako 20-ročné skúsenosti z integrovanej marketingovej komunikácie v odvetví konzultačných a IT služieb. Svoje skúsenosti získal v spoločnosti Accenture, jednej z najhodnotnejších značiek na svete v oblasti IT služieb, kde sa podieľal aj na uvedení značky na slovenský trh. Do firmy nastúpil v roku 1998 ešte ako študent a od roku 2000 zastával rôzne pozície v segmentoch B2B, korporátnej komunikácie a B2C employer brandingu a náborového marketingu.

„SOFTEC považujem za poprednú IT firmu so slovenskými koreňmi a silným etickým kódexom, ktorá klientom z najrôznejších odvetví už viac ako 30 rokov prináša skutočnú hodnotu prostredníctvom technologických služieb a riešení. Zároveň je atraktívnym zamestnávateľom pre viac ako 400 odborníkov. Verím, že sa nám podarí posilniť ďalší rast nielen na českom a slovenskom trhu, ale aj v ďalších európskych krajinách, najmä v Rakúsku, Beneluxe, Balkáne alebo severnej Európe,“ hovorí Gešo.  

Je absolventom Národohospodárskej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave. Vo voľnom čase sa venuje hre na bicie (koncertný hráč Paľo Drapák Bandu). Medzi jeho koníčky patrí aj šport.

Peter Morávek, výkonný riaditeľ SOFTECU, jeho nástup komentuje slovami: „Som rád, že sme získali ďalšiu významnú posilu potvrdzujúcu, že sme atraktívnym zamestnávateľom aj pre expertov s medzinárodnými skúsenosťami. Verím, že nám Marek pomôže rásť v oblasti digitálnych transformácií klientov a naďalej budovať a rozvíjať samotnú značku SOFTEC.“

Riešenia a služby spoločnosti dnes využívajú klienti v šestnástich krajinách strednej a východnej Európy. K tým najvýznamnejším patria skupiny VIG, Erste, Raiffeisen, Generali, KBC, Deutsche Telekom, O2 alebo Orange.

Novinky

Ďalšie články

Zobraziť viac

Novinky5. September 2023

Softec posilňuje na dvoch frontoch. Riaditeľom Softec CZ sa stáva Alexander Paál, telekomunikácie bude riadiť Šimon Skrak.

Významná konzultačno-softvérová skupina Softec dnes oznámila dôležité personálne posilnenie v top managemente. Po novom v ňom budú pôsobiť Alexander Paál a Šimon Skrak. Paál povedie českú pobočku v Prahe, Skrak naopak zastreší rozvoj segmentu telekomunikácií v oboch krajinách. Obaja prinášajú do firmy bohaté skúsenosti z oblasti technology, consultingu a digitálnej transformácie.

Novinky31. July 2023

Slováci sa boja straty súkromia. Chcú hotovosť, hoci prichádza digitálne euro

Prebiehajúce diskusie o podobe digitálneho eura čoskoro dostanú reálnu podobu. Na jeseň by mala byť v európskych inštitúciách totiž prerokovaná nová legislatíva, ktorá určí spôsob jeho zavádzania.

Novinky2. June 2023

SOFTEC pomohol digitalizovať najväčšieho operátora na Slovensku

Technologická spoločnosť SOFTEC dodala a prevádzkuje pre Slovak Telekom, 100% dcérsku spoločnosť Deutsche Telekom, riešenie NFINITY (www.nfinity.digital) – Contracting Platform. Ide o najnovšie riešenie spoločnosti SOFTEC pre plne digitálne overenie zákazníka a digitálne podpisovanie zmluvných dokumentov pomocou tvárovej biometrie s vyťažením dát z dokladov pomocou technológie OCR. NFINITY je overené riešenie s unikátnymi referenciami v bankovom, telekomunikačnom a poisťovacom priemysle. Umiestnenie riešenia v cloude umožňuje akcelerovanú implementáciu a aktiváciu pri garantovanej vysokej dostupnosti a kvality služby.

Softecon11. May 2023

Softecon 2023

Nosnou témou tohto ročníka bola Demokratizácia dát a strata kontroly. Dáta sú zdrojom informácií, vďaka ktorým vie biznis posúvať svoje hranice. Ten dnes vyžaduje rýchlu a flexibilnú reakciu na zmeny a túto schopnosť musíme mať aj pri práci s dátami. Zdá sa teda prirodzené nastúpiť na rovnakú cestu ako v prípade IT aplikácií a posunúť dáta bližšie k biznisu a decentralizovať ich. Tým sa však vraciame k už známym otázkam… neznamená decentralizácia stratu kontroly?