Softec posilňuje na dvoch frontoch. Riaditeľom Softec CZ sa stáva Alexander Paál, telekomunikácie bude riadiť Šimon Skrak. Obaja prinášajú cenné skúsenosti z digitálnych transformácií najväčších českých a slovenských firiem.

05. septembra 2023
Praha/Bratislava, 5. septembra 2023 – Významná konzultačno-softvérová skupina Softec dnes oznámila dôležité personálne posilnenie v top managemente. Po novom v ňom budú pôsobiť Alexander Paál a Šimon Skrak. Paál povedie českú pobočku v Prahe, Skrak naopak zastreší rozvoj segmentu telekomunikácií v oboch krajinách. Obaja prinášajú do firmy bohaté skúsenosti z oblasti technology, consultingu a digitálnej transformácie.

Alexander Paál nastupuje do pozície riaditeľa Softec CZ. Jeho úlohou bude rozvinúť potenciál spoločnosti na českom trhu a pomôcť k jeho ďalšej expanzii. Domáce aj zahraničné skúsenosti zbieral najskôr v Accenture, kde sa zaoberal management  consultingom a systémovou integráciou (transformačné projekty). Medzi jeho kľúčových klientov vtedy patrili Česká sporiteľňa, VÚB, alebo Raiffeisen banka. Neskôr stál pri zrode technologickej divízie consultingu spoločnosti PwC, ktorá dnes má 150 ľudí. Tu sa venoval predovšetkým transformačným a regulačným projektom v Komerční banke, napr. budovanie novej digitálnej banky alebo ESG. Jeho veľkou témou je vzdelávanie a rozvoj spolupracovníkov a tiež pôsobí ako lektor na VŠE v Prahe. V Softecu vidí potenciál rastu a možnosti ďalšej expanzie nielen na českom trhu. Je absolventom STU v Bratislave, resp. City University. Vo voľnom čase sa mnoho rokov venuje folklórnemu tancu, ktorý tiež vyučuje.

Šimon Skrak posilní top management Softecu ako telco lead pre obe krajiny. Jeho bohatá prax zahŕňa domáce aj zahraničné skúsenosti práve z oblasti telekomunikácií (Slovensko, Nemecko, Rumunsko, Česko, Maďarsko). Vo farbách Accenture, kde pracoval 22 rokov, sa podieľal napr. na zásadnej transformácii Slovak Telekomu a ďalších významných projektoch. Posledných šesť rokov pomáhal rozvíjať novozriadenú digitálnu divíziu Accenture Song v Prahe aj v Bratislave a venoval sa napr. digitálnej transformácii Škoda Auto, najväčšiemu exportérovi v Českej republike. Je absolventom fakulty manažmentu Univerzity Komenského v Bratislave. Medzi jeho koníčky patrí hlavne lyžovanie, konkrétne freeride.

Peter Morávek, výkonný riaditeľ Softec, to komentuje slovami: „Som rád, že sme získali také posily ako sú Alex a Šimon. Od oboch očakávam, že nám pomôžu ďalej rozvinúť náš potenciál a nájsť príležitosti na ďalšiu expanziu aj mimo český a slovenský trh, napríklad v Rakúsku alebo na Balkáne.“

Riešenia a služby skupiny dnes využívajú klienti v desiatich krajinách strednej a východnej Európy. K tým najvýznamnejším patria skupiny VIG, Raiffeisen, Generali, KBC, Deutsche Telekom, O2 alebo Orange.