Novinky02 Jun 2023

SOFTEC pomohol digitalizovať najväčšieho operátora na Slovensku

Technologická spoločnosť SOFTEC dodala a prevádzkuje pre Slovak Telekom, 100% dcérsku spoločnosť Deutsche Telekom, riešenie NFINITY (www.nfinity.digital) – Contracting Platform. Ide o najnovšie riešenie spoločnosti SOFTEC pre plne digitálne overenie zákazníka a digitálne podpisovanie zmluvných dokumentov pomocou tvárovej biometrie s vyťažením dát z dokladov pomocou technológie OCR. NFINITY je overené riešenie s unikátnymi referenciami v bankovom, telekomunikačnom a poisťovacom priemysle. Umiestnenie riešenia v cloude umožňuje akcelerovanú implementáciu a aktiváciu pri garantovanej vysokej dostupnosti a kvality služby.

Slovak Telekom hľadal unikátne riešenie pre digitálne overovanie zákazníkov s cieľom zvýšiť predaj cez digitálne kanály, bez potreby fyzickej prítomnosti zákazníka. Prvá fáza bola zameraná na implementáciu procesu pre nového prepaid zákazníka. Overenie identity na diaľku umožňuje z biznisového pohľadu rozšíriť kanály pre predaj SIM kariet na viacerých partnerov a výrazne zlepšuje zákaznícku skúsenosť, pričom SIM kartu je možné použiť prakticky okamžite po zakúpení.

Martin Petriščák, riaditeľ divízie telekomunikačných a bankových systémov SOFTEC k tomu dodáva: „Toto riešenie sme od zámeru k funkčnému, integrovanému a plne otestovanému riešeniu dodali za relatívne krátky čas – šesť týždňov. Bolo to možné najmä vďaka tomu, že služby NFINITY sú plne dostupné v cloude a efektívnej spolupráci s tímom Slovak Telekom. Dodávka obsahovala integráciu NFINITY do systémov Slovak Telekomu, ako aj vývoj custom web aplikácie. Poskytli sme aj konzultácie pri integrácii web aplikácie na služby Ministerstva vnútra SR.“

Riešenie NFINITY si Slovak Telekom vybral na základe referencií a preto, lebo bolo pripravené na integráciu, keďže čas dodania do produkcie bol veľmi významným faktorom. “Chceli sme mať čo najskôr v prevádzke produkčný pilot, aby sme získali spätnú väzbu od užšej skupiny zákazníkov s predstihom pred plným komerčným spustením. Prvú fázu sa nám podarilo so SOFTECOM dodať za 6 týždňov, čo je veľmi rýchlo. Ich riešenie je dnes technicky pripravené na použitie nielen pre prepaid scenár, ale aj pre ďalšie možné prípady,“ uzatvára Robert Hvorečný, Technical Tribe Lead, Slovak Telekom.

Novinky

Ďalšie články

Zobraziť viac

Novinky2. November 2023

SOFTEC získal ďalšiu posilu. Novým riaditeľom marketingu sa stáva Marek Gešo

Významná konzultačno-softvérová spoločnosť SOFTEC dnes oznamuje príchod nového marketingového riaditeľa. Stal sa ním Marek Gešo (48), ktorý do firmy prichádza z Accenture, kde naposledy pôsobil ako riaditeľ marketingu a komunikácie pre sedem krajín strednej a východnej Európy a bol členom európskeho vedenia marketingu a komunikácie. V SOFTECU bude jeho hlavným cieľom posilnenie značky firmy ako preferovaného poskytovateľa technologických služieb a riešení pre popredné firmy a vládne organizácie v regióne a ako atraktívneho zamestnávateľa pre technologických nadšencov.

Novinky5. September 2023

Softec posilňuje na dvoch frontoch. Riaditeľom Softec CZ sa stáva Alexander Paál, telekomunikácie bude riadiť Šimon Skrak.

Významná konzultačno-softvérová skupina Softec dnes oznámila dôležité personálne posilnenie v top managemente. Po novom v ňom budú pôsobiť Alexander Paál a Šimon Skrak. Paál povedie českú pobočku v Prahe, Skrak naopak zastreší rozvoj segmentu telekomunikácií v oboch krajinách. Obaja prinášajú do firmy bohaté skúsenosti z oblasti technology, consultingu a digitálnej transformácie.

Novinky31. July 2023

Slováci sa boja straty súkromia. Chcú hotovosť, hoci prichádza digitálne euro

Prebiehajúce diskusie o podobe digitálneho eura čoskoro dostanú reálnu podobu. Na jeseň by mala byť v európskych inštitúciách totiž prerokovaná nová legislatíva, ktorá určí spôsob jeho zavádzania.

Softecon11. May 2023

Softecon 2023

Nosnou témou tohto ročníka bola Demokratizácia dát a strata kontroly. Dáta sú zdrojom informácií, vďaka ktorým vie biznis posúvať svoje hranice. Ten dnes vyžaduje rýchlu a flexibilnú reakciu na zmeny a túto schopnosť musíme mať aj pri práci s dátami. Zdá sa teda prirodzené nastúpiť na rovnakú cestu ako v prípade IT aplikácií a posunúť dáta bližšie k biznisu a decentralizovať ich. Tým sa však vraciame k už známym otázkam… neznamená decentralizácia stratu kontroly?