Novinky05 Sep 2023

Softec posilňuje na dvoch frontoch. Riaditeľom Softec CZ sa stáva Alexander Paál, telekomunikácie bude riadiť Šimon Skrak.

Významná konzultačno-softvérová skupina Softec dnes oznámila dôležité personálne posilnenie v top managemente. Po novom v ňom budú pôsobiť Alexander Paál a Šimon Skrak. Paál povedie českú pobočku v Prahe, Skrak naopak zastreší rozvoj segmentu telekomunikácií v oboch krajinách. Obaja prinášajú do firmy bohaté skúsenosti z oblasti technology, consultingu a digitálnej transformácie.

Alexander Paál nastupuje do pozície riaditeľa Softec CZ. Jeho úlohou bude rozvinúť potenciál spoločnosti na českom trhu a pomôcť k jeho ďalšej expanzii. Domáce aj zahraničné skúsenosti zbieral najskôr v Accenture, kde sa zaoberal management  consultingom a systémovou integráciou (transformačné projekty). Medzi jeho kľúčových klientov vtedy patrili Česká sporiteľňa, VÚB, alebo Raiffeisen banka. Neskôr stál pri zrode technologickej divízie consultingu spoločnosti PwC, ktorá dnes má 150 ľudí. Tu sa venoval predovšetkým transformačným a regulačným projektom v Komerční banke, napr. budovanie novej digitálnej banky alebo ESG. Jeho veľkou témou je vzdelávanie a rozvoj spolupracovníkov a tiež pôsobí ako lektor na VŠE v Prahe. V Softecu vidí potenciál rastu a možnosti ďalšej expanzie nielen na českom trhu. Je absolventom STU v Bratislave, resp. City University. Vo voľnom čase sa mnoho rokov venuje folklórnemu tancu, ktorý tiež vyučuje.

Šimon Skrak posilní top management Softecu ako telco lead pre obe krajiny. Jeho bohatá prax zahŕňa domáce aj zahraničné skúsenosti práve z oblasti telekomunikácií (Slovensko, Nemecko, Rumunsko, Česko, Maďarsko). Vo farbách Accenture, kde pracoval 22 rokov, sa podieľal napr. na zásadnej transformácii Slovak Telekomu a ďalších významných projektoch. Posledných šesť rokov pomáhal rozvíjať novozriadenú digitálnu divíziu Accenture Song v Prahe aj v Bratislave a venoval sa napr. digitálnej transformácii Škoda Auto, najväčšiemu exportérovi v Českej republike. Je absolventom fakulty manažmentu Univerzity Komenského v Bratislave. Medzi jeho koníčky patrí hlavne lyžovanie, konkrétne freeride.

Peter Morávek, výkonný riaditeľ Softec, to komentuje slovami: „Som rád, že sme získali také posily ako sú Alex a Šimon. Od oboch očakávam, že nám pomôžu ďalej rozvinúť náš potenciál a nájsť príležitosti na ďalšiu expanziu aj mimo český a slovenský trh, napríklad v Rakúsku alebo na Balkáne.“

Riešenia a služby skupiny dnes využívajú klienti v desiatich krajinách strednej a východnej Európy. K tým najvýznamnejším patria skupiny VIG, Raiffeisen, Generali, KBC, Deutsche Telekom, O2 alebo Orange.

Novinky

Ďalšie články

Zobraziť viac

Novinky2. November 2023

SOFTEC získal ďalšiu posilu. Novým riaditeľom marketingu sa stáva Marek Gešo

Významná konzultačno-softvérová spoločnosť SOFTEC dnes oznamuje príchod nového marketingového riaditeľa. Stal sa ním Marek Gešo (48), ktorý do firmy prichádza z Accenture, kde naposledy pôsobil ako riaditeľ marketingu a komunikácie pre sedem krajín strednej a východnej Európy a bol členom európskeho vedenia marketingu a komunikácie. V SOFTECU bude jeho hlavným cieľom posilnenie značky firmy ako preferovaného poskytovateľa technologických služieb a riešení pre popredné firmy a vládne organizácie v regióne a ako atraktívneho zamestnávateľa pre technologických nadšencov.

Novinky31. July 2023

Slováci sa boja straty súkromia. Chcú hotovosť, hoci prichádza digitálne euro

Prebiehajúce diskusie o podobe digitálneho eura čoskoro dostanú reálnu podobu. Na jeseň by mala byť v európskych inštitúciách totiž prerokovaná nová legislatíva, ktorá určí spôsob jeho zavádzania.

Novinky2. June 2023

SOFTEC pomohol digitalizovať najväčšieho operátora na Slovensku

Technologická spoločnosť SOFTEC dodala a prevádzkuje pre Slovak Telekom, 100% dcérsku spoločnosť Deutsche Telekom, riešenie NFINITY (www.nfinity.digital) – Contracting Platform. Ide o najnovšie riešenie spoločnosti SOFTEC pre plne digitálne overenie zákazníka a digitálne podpisovanie zmluvných dokumentov pomocou tvárovej biometrie s vyťažením dát z dokladov pomocou technológie OCR. NFINITY je overené riešenie s unikátnymi referenciami v bankovom, telekomunikačnom a poisťovacom priemysle. Umiestnenie riešenia v cloude umožňuje akcelerovanú implementáciu a aktiváciu pri garantovanej vysokej dostupnosti a kvality služby.

Softecon11. May 2023

Softecon 2023

Nosnou témou tohto ročníka bola Demokratizácia dát a strata kontroly. Dáta sú zdrojom informácií, vďaka ktorým vie biznis posúvať svoje hranice. Ten dnes vyžaduje rýchlu a flexibilnú reakciu na zmeny a túto schopnosť musíme mať aj pri práci s dátami. Zdá sa teda prirodzené nastúpiť na rovnakú cestu ako v prípade IT aplikácií a posunúť dáta bližšie k biznisu a decentralizovať ich. Tým sa však vraciame k už známym otázkam… neznamená decentralizácia stratu kontroly?