Novinky05 Sep 2023

Softec posilňuje na dvoch frontoch. Riaditeľom Softec CZ sa stáva Alexander Paál, telekomunikácie bude riadiť Šimon Skrak.

Významná konzultačno-softvérová skupina Softec dnes oznámila dôležité personálne posilnenie v top managemente. Po novom v ňom budú pôsobiť Alexander Paál a Šimon Skrak. Paál povedie českú pobočku v Prahe, Skrak naopak zastreší rozvoj segmentu telekomunikácií v oboch krajinách. Obaja prinášajú do firmy bohaté skúsenosti z oblasti technology, consultingu a digitálnej transformácie.

Alexander Paál nastupuje do pozície riaditeľa Softec CZ. Jeho úlohou bude rozvinúť potenciál spoločnosti na českom trhu a pomôcť k jeho ďalšej expanzii. Domáce aj zahraničné skúsenosti zbieral najskôr v Accenture, kde sa zaoberal management  consultingom a systémovou integráciou (transformačné projekty). Medzi jeho kľúčových klientov vtedy patrili Česká sporiteľňa, VÚB, alebo Raiffeisen banka. Neskôr stál pri zrode technologickej divízie consultingu spoločnosti PwC, ktorá dnes má 150 ľudí. Tu sa venoval predovšetkým transformačným a regulačným projektom v Komerční banke, napr. budovanie novej digitálnej banky alebo ESG. Jeho veľkou témou je vzdelávanie a rozvoj spolupracovníkov a tiež pôsobí ako lektor na VŠE v Prahe. V Softecu vidí potenciál rastu a možnosti ďalšej expanzie nielen na českom trhu. Je absolventom STU v Bratislave, resp. City University. Vo voľnom čase sa mnoho rokov venuje folklórnemu tancu, ktorý tiež vyučuje.

Šimon Skrak posilní top management Softecu ako telco lead pre obe krajiny. Jeho bohatá prax zahŕňa domáce aj zahraničné skúsenosti práve z oblasti telekomunikácií (Slovensko, Nemecko, Rumunsko, Česko, Maďarsko). Vo farbách Accenture, kde pracoval 22 rokov, sa podieľal napr. na zásadnej transformácii Slovak Telekomu a ďalších významných projektoch. Posledných šesť rokov pomáhal rozvíjať novozriadenú digitálnu divíziu Accenture Song v Prahe aj v Bratislave a venoval sa napr. digitálnej transformácii Škoda Auto, najväčšiemu exportérovi v Českej republike. Je absolventom fakulty manažmentu Univerzity Komenského v Bratislave. Medzi jeho koníčky patrí hlavne lyžovanie, konkrétne freeride.

Peter Morávek, výkonný riaditeľ Softec, to komentuje slovami: „Som rád, že sme získali také posily ako sú Alex a Šimon. Od oboch očakávam, že nám pomôžu ďalej rozvinúť náš potenciál a nájsť príležitosti na ďalšiu expanziu aj mimo český a slovenský trh, napríklad v Rakúsku alebo na Balkáne.“

Riešenia a služby skupiny dnes využívajú klienti v desiatich krajinách strednej a východnej Európy. K tým najvýznamnejším patria skupiny VIG, Raiffeisen, Generali, KBC, Deutsche Telekom, O2 alebo Orange.

Novinky

Ďalšie články

Zobraziť viac

Softecon21. May 2024

Softecon 2024

Už 21 rokov prináša spoločnosť SOFTEC príležitosť na stretnutie biznis a IT komunity. Témy a rečníkov vyberáme vždy starostlivo tak, aby sme prinášali hodnotný pohľad na aktuálne trendy a zdieľali inšpiratívne príbehy z praxe. Ako už napovedá téma Transformácia: Návrat do budúcnosti, tento rok sa ponoríme do príbehov digitálnej transformácie z rôznych odvetví s pohľadom do minulosti, súčasnosti i budúcnosti.​

Novinky9. April 2024

Darujte vaše 2 % SOFTEC PRO SOCIETY

Občianske združenie SOFTEC PRO SOCIETY založili zástupcovia spoločnosti v roku 2006. Je nepolitickým, neziskovým a dobrovoľným združením občanov a právnických osôb, ktorého cieľom je združovať odborníkov zaoberajúcich sa informatikou, so záujmom o rozvoj tejto disciplíny a so sociálnym cítením. Cieľom združenia je rozvoj vzdelanosti a znalostí v oblasti informatiky a pomoc pri praktickej aplikácii nových informatických poznatkov v praxi. Jedným z cieľov OZ je aj podpora sociálnych, kultúrnych, športových a vzdelávacích aktivít.

Novinky5. February 2024

Kvalifikovaný elektronický podpis rýchlo a lacno na diaľku, na pobočke, kdekoľvek

Konzultačno-technologická spoločnosť SOFTEC dnes oznámila, že vytvorila unikátne riešenie, vďaka ktorému dokážu firmy a ich klienti veľmi jednoducho a pri nízkych nákladoch podpísať zmluvy s najvyššou možnou právnou akceptáciou, prostredníctvom tzv. kvalifikovaného elektronického podpisu klienta s kvalifikovanou časovou pečiatkou. Toto riešenie zodpovedá najnovšej platnej legislatíve EÚ (eIDAS), a naviac je užívateľsky prívetivé. Unikátnosť spočíva v tom, že kvalifikovaný podpis je možné vykonať bez predchádzajúcej prípravy, bez nutnosti návštevy klientov na pobočke a bez ďalších obmedzujúcich či procesne náročných podmienok, aké zvykli byť pri použití kvalifikovaného elektronického podpisu bežné. Nie je k nemu potrebný žiaden špeciálny hardware, žiadne dodatočné heslá ani úkony. Stačí využiť súčasné možnosti, ktoré ponúka napríklad biometria tváre za použitia dokladu totožnosti, prípadne rôzne smart kľúče. Riešenie umožňuje dodržanie písomnej formy uzatváranej dohody so zabezpečením identifikácie podpisujúceho klienta, napríklad spotrebiteľa. Podľa dostupných informácií je SOFTEC prvou firmou v stredoeurópskom regióne, ktorá prichádza s týmto riešením. 

Novinky12. December 2023

PF 2024

Autorkou obrázka je 12-ročná Janette, študentka siedmeho ročníka ZŠ v Piešťanoch. Jej najväčším koníčkom je umenie a kreslenie, ktorému sa odmalička venuje. Janette chodí na výtvarku, je kreatívna v mnohých smeroch a v jej náhradnej rodine, v Centre pre deti a rodiny v Piešťanoch, je veľmi obľúbená a aktívna.